PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4982}

Uwolnienie

Deliverance
7,1 9 732
oceny
7,1 10 1 9732
7,8 16
ocen krytyków
Uwolnienie
powrót do forum filmu Uwolnienie

do udawania świni to jedna z najmocniejszych, najbardziej wstrzasających sekwencji, jakie pamiętam z kina fabularnego.
Znakomita gra aktorów, swietne tempo, krwiści bohaterowie, dialogi bez zarzutu - powstał film wielowarstwowy, dający się czytać na kilku poziomach. Zdecydowanie wart polecenia.

ocenił(a) film na 9
hauser

Zgadzam się,znakomity film,który pokazuje,czym może skończyć się lekceważący stosunek do natury,której my,ludzie,nigdy nie pokonamy i nie ujarzmimy(na szczęście),a skutki tej arogancji w stosunku do przyrody oglądamy prawie codziennie w telewizji.

Chciałbym jeszcze wyróżnić jedną scene z filmu,która zrobiła na mnie wrażenie.Chodzi mi o wspólną grę na gitarze i na banjo jednego z bohaterów i miejscowego chłopca.Jest to fragment pełen energii i pasji,z jaką obaj oddają się tej czynności,a zarazem najbardziej optymistyczny z całego filmu,który może zapowiadać udany i niczym nie zmącony spływ,zakończony spokojnym powrotem do domu..

PS.Film ten uczy nas również,że lepiej nie zadzierać z miejscowymi..

ocenił(a) film na 9
hauser

Jeden z moich ulubionych, i koncowe zdanie policjanta :"Nie róbcie już więcej takich wypadów" DDD moze przejsc obok kogos obojetnie i zupelnie niezauwazone, a kogos innego jak na przykład mnie, powalić na kolana :DDD ze śmiechu oczywiście choć to nie była komedia.

ocenił(a) film na 8
hauser

Perfekcyjnie to zagrali, bez dwóch zdań

ocenił(a) film na 8
KillOff

Eric Weissberg - muzyk, który zaaranżował i wykonał bluegrassowy utwór "Dueling Banjos" w tej niezapomnianej scenie. Nie byle jaki muzyk. Multiinstrumentalista, który studiował na renomowanej Juilliard School of Music.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones