Akira Kurosawa

8,6
3 693 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Akira Kurosawa

Wśród pokazanych plakatów jest "Siedmiu wspaniałych" zamiast "Siedmiu samurajów"!
Gratulacje - pomyłka roku!

użytkownik usunięty
jak45

7S tez jest.

jak45

Bzdurna pomyłka, to zdjęcie z planu "Siedmiu samurajów" oznaczone jako "Rashomon".

jak45

przecież współtworzył scenariusz do "Siedmiu wspaniałych", a to, że film jest sławny... nie wiem, o co chodzi? :)

malonemuert

Ja nie wiem, o co Tobie chodzi. Pomyłka to pomyłka!

jak45

To nie pomyłka, po prostu rubryka "znany z" jest automatycznie tworzona z filmów ocenionych przez największą liczbę użytkowników, w których maczała palce dana osoba. Ponieważ Kurosawa jest ujęty jako współautor scenariusza dla "Siedmiu Wspaniałych", który obejrzało - jak widać - więcej userów fw niż inne jego filmy, to plakat się pojawił.

gowniarz_wyniosly

Takie "automatyzmy" bardziej szkodzą wiedzy filmowej, niż informują. Kurosawa zapewne tylko wyraził zgodę na adaptację, sprawdzając scenariusz; w końcu był autorem praw do "Siedmiu samurajów".
Największym błędem portalu są listy aktorów/postaci; bardzo często główna postać czy pierwszoplanowa jest poza listą na stronie głównej filmu - i to jest skandal.

jak45

gratulacje, frustracja roku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones